ČTVRT STOLETÍ BEZ BUNKRU

ČTVRT STOLETÍ BEZ BUNKRU

21.1.2022

Dnes je to čtvrt století, co byl po celodenním úsilí příslušníků Policie ČR vyklizen a uzavřen klub Bunkr. Tato událost, svého času silně medializovaná a mohutně přetřásaná, bývá občas považována za symbolický konec devadesátých let na pražské klubové scéně. Jak už to s podobnými symboly bývá, je to silně zjednodušené, ale zároveň to nějakým způsobem vypovídá o významu nejslavnějšího rockového klubu porevoluční Prahy.

Výročí si připomínáme fotografií Martina Sieberta z našich sbírek, a posledním programem klubu. Ten bude Radek Diestler rekonstruovat z dobových nahrávek příští čtvrtek v pořadu Depozitář Popmusea na Radiu Beat – a když najde svá disiecta membra z roku 1997, ocituje tam své autentické zápisky z toho dne.

Jinak ještě upozorňujeme na článek k tomuto výročí na aktualne.cz, měly by tam být nějaké naše fotky.

program BunkruPopmuseum připomíná zavření výročí RC BUNKR