Koncert Ztracených iluzí již tuto středu

Co je v Popmuseu nového?

Koncert Ztracených iluzí již tuto středu

5.9.2023

Kapela Ztracené iluze byla založená v roce 1987 v Praze na Letné legendárním baskytaristou Jasné páky a Hudby Praha Janem Ivanem Wünschem a kytaristou Bohumilem Zatloukalem (Jasná páka, Hudba Praha, Luboš Pospíšil). Motorem bylo zahrát si oblíbené pecky s texty J.I. Wünsche. Tak vznikl svérázný „cover-band“, ve kterém hráli písničky, které měli léta rádi, a ke kterým J.I.Wünsch, napsal české texty.

Vytíženost všech členů kapely v jiných projektech ale neumožnila kapele déle koncertovat a zůstala po ní jen legenda, po úmrtí J.I. Wünche v původní podobě neobnovitelná. Zracené iluze se ale znovu vrací na scénu v roce 2011 (po téměř 30 letém působení a následném odchodu B. Zatloukala z týmu Luboše Pospíšila). Bohumil spolu se svým bratrem Vláďou přizvali ke spolupráci svoji dlouholetou souputnici Jamajku Koblicovou (Jasná páka, Hudba Praha, Luboš Pospíšil), a tak se zrodily nové Ztracené Iluze.

Repertoár je autorský, převážně z dílny Bohumila Zatloukala, s texty léty prověřených kultovních textařů Pavla Šruta, Jana Kašpara, Františka Stralczynského a dalších. Jsou to folkrockové písně a balady postavené na vynikajících kytarách bratrů Zatloukalových a vyzrálém zpěvu všech členů.

Složení kapely Ztracené iluze: Bohumil Zatloukal – kytary, zpěv Vladimír Zatloukal – kytary, zpěv Jamajka Koblicová – zpěv

Vstupenky v hodnotě 150 Kč si můžete rezervovat zde: helena@hepi.cz