KTERÝ Z VÁS JE TEN SCHELINGER? - Novinky Popmusea

Co je v Popmuseu nového?

KTERÝ Z VÁS JE TEN SCHELINGER?

7.3.2011

[img w=80%]schelingerdef.jpg[/img]

K výročí nedožitých šedesátin zpěváka Jiřího Schelingera, třicet let po jeho tragické smrti, připravilo pražské Popmuseum výstavu mapující „život, dílo a dobu“ zpěváka, který možná neměl hlas jako zvon, ale kterého si po hlase nikdo nespletl.

Výstava s názvem KTERÝ Z VÁS JE TEN SCHELINGER? (název je zasvěcencům jistě povědomý) mapuje život a písně Jiřího Schelingera „od Šlapacího kola k Zemětřesení“. Zároveň dokumentuje jeho „život po životě“: posmrtná vydání jeho nahrávek, projekty k jeho poctě, zvukové i obrazové dokumenty. Pomocí mnohdy unikátních exponátů z muzejních i soukromých sbírek dokumentuje život a tvorbu Jiřího Schelingera a sleduje stopu, kterou zanechal a zanechává v českém popu a rocku. Součástí výstavy je Schelingerova akustická kytara, sametový oblek a další zpěvákovy osobní předměty.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 17. 3. (od 18:30) v prostorách Popmusea v KC Kaštan. Součástí večera bude projekce audiovizuálních dokumentů (od 19 hodin) a koncert skupiny Milan Schelinger Band (od 20 hodin).

Více informací na
www.popmuseum.cz
www.facebook.com/popmuseum