KUS BRNA V KAŠTANU - Novinky Popmusea

KUS BRNA V KAŠTANU

2.11.2010

Výstava fotografií Bohdana Holomíčka, Ivana Prokopa a dalších autorů představuje brněnskou alternativní hudební scénu 80. let, například skupiny Dunaj, Pro pocit jistoty, Z kopce...

Výstava bude nejprve instalována v prostorách předsálí a baru v 1. patře KC Kaštan. Zde ji zájemci naleznou od 20. do 29. listopadu 2010 – mimo jiné tedy i v čase konání tzv. Malé Alternativy, přehlídky nových kapel současné hudební scény, která je součástí festivalu Alternativa 2010 (http://www.unijazz.cz/cs/alternativa/7/). Poté bude přemístěna do výstavních prostor Popmusea v přízemí stejného objektu, kde bude k vidění od 1. prosince do půlky ledna 2011.

Výstava Brněnská alternativa vznikla v rámci projektu \"20 let poté\", který připravilo Občanské sdružení Fléda. Tento projekt oživuje nedávnou historii české alternativní kulturní scény a staví ji do kontrastu se současnou hudební scénou. Vzniká tak souhrnná sbírka materiálů, poukazující na unikátní kulturní hodnotu, která vzešla z bývalých komunistických zemí a ovlivnila celou evropskou kulturu.

Součástí projektu je tvorba nových coververzí skladeb kapel alternativní scény 80. let z dílny interpretů a skupin jako např. Midi Lidi, Dva, Tomáš Kelar, Felix Kubín, Mišo Kaščák, OTK, Petr Zavadil, Longital nebo Napszyklad. Ze vzniklého materiálu bude připravena CD kompilace.

www.popmuseum.cz