Popmuseum, výstava C&K Vocal, stream, Luboš Pospíšil

Luboš Pospíšil trio, doplněné netradičně Ondřejem Klímkem, podpoří výstavu o skupině C&K Vocal. Zahraje v online streamu z kulturního centra Kaštan v pondělí 10. 5. od 20 hodin.

Výstava C&K Vocal: Příběh (nejen) jedné generace už byla nainstalována vloni na podzim, ale ze známých důvodů ji nikdo nemohl navštívit. Připomínali jsme si několik výročí najednou – 50 let od prvních vystoupení tohoto unikátního českého vokálního souboru, nedožité pětasedmdesátiny a pět let od úmrtí jednoho z jeho zakladatelů Ladislava Kantora a v neposlední řadě i sedmdesátiny Luboše Pospíšila a Jiřího „Šlupky“ Svěráka.

Výstava je v digitálním náhledu ke zhlédnutí v sekci výstavy na webu Pomusea, který právě prošel výraznou inovací. Ve výstavní prostoře v přízemí Kaštanu navíc na návštěvníky čekají i trojrozměrné exponáty, širší výběr dobových plakátů a v neposlední řadě též tematický audiovizuální sestřih.

Luboš Pospíšil vystoupí s doprovodnou skupinou, sestavenou jen pro tento večer: Luboš Pospíšil – zpěv, akustická kytara, Ondřej Fencl – klávesy, akustická kytara, zpěv, foukací harmoniky, Michal Hnátek – perkuse, vokály a hostující Ondřej Klimek (Vltava, Kamil Střihavka…) – saxofon, příčná flétna.

Odkaz na stream: odkaz

Odkaz na dobrovolné vstupné odkaz

Luboš Pospišil 2013, f. Zdeněk HejdukLuboš Pospíšil 2014, f. Jan HrdýLuboš Pospíšil 2019, f. Michal Vícha