Vernisáž Na Jazzovejch dnech / chytám druhej dech

Vernisáž Na Jazzovejch dnech / chytám druhej dech

7.3.2024

Ve středu 6. března se v Popmuseu sešla pěkná řádka pamětníků i mladších zvědavců, aby všichni dohromady oslavili festival, zahájený právě před 50 lety. Dostavila se i většina z hlavních aktérů Jazzové sekce, která to všechno měla na svědomí, a připomeňme, že často s nasazením vlastní osobní svobody.

V kuloárech tak probíhaly plodné diskuse a všichni si užili i video, připravené speciálně k této příležitosti. Výstavu, připomínající a vysvětlující význam a dobové souvislosti festivalu, který vyplnil důležitou část kulturního vzduchoprázdna plíživě se šířícího normalizovaným Československem v období 1974–82, můžete navštívit do středy 4. května.

foto: M. Lédl

Na jazzovejch dnech / chytám druhej dechNa jazzovejch dnech / chytám druhej dechNa jazzovejch dnech / chytám druhej dechNa jazzovejch dnech / chytám druhej dech