Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!

Co je v Popmuseu nového?

Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!

8.2.2022

11×7×1,5 cm. Toto jsou rozměry fenoménu jímž se zabývá první letošní výstava v Popmuseu–kazetám a jejich obalům.

Krabičkám, které v roli konzervy na hudbu a nástroje jejího sdílení rozšířily možnosti gramodesek a cívek s magnetofonovými pásky, aby nakonec předaly štafetu kompaktním diskům a následně jedničkám a nulám.

Výstava sleduje jejich stopu v českém a slovenském hudebním prostředí, se zvláštním důrazem na roli kazety jako alternativního nosiče k produkci oficiálních hudebních vydavatelství. A také jako svébytného artefaktu s originálním designem, který má v dnešní éře odhmotnění hudby obzvláštní šmak a dovede vyvolat orkán vzpomínek přeživších i úžas později narozených.

S.T.C.V., Fist Records, Fecal Records, S.I.R., 2nd vision, to vše a ještě víc bude k vidění do 12. května v Popmuseu.

obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!