NORO, VEM SIRKY, V KAŠTANU BUDE POŽÁR - Novinky Popmusea

NORO, VEM SIRKY, V KAŠTANU BUDE POŽÁR

10.4.2012

Tentokrát je na programu provinční punkový dokument o Požáru mlýna, plzeňské kapele, která vznikla v roce 1989, fungovala čtrnáct let a dodnes se o ní vypráví podivuhodné příběhy.

[img w=40%]pozar92.jpg[/img]
Požár mlýna v klubu Pod lampou, 1992

Podobný spolek tehdy v České republice neexistoval, a pokud ano, tak se po Požáru opičil. „Provinční punkový dokument“ – první svého druhu v téhle zemi - připomíná všechny ty bystré muže a ženy i všechny ty skvělé písně. Umožňuje vrátit se na místo dávno zmizelá. Je připomenutím devadesátých let minulého století, třeskuté doby neomezených možností. Byla to doba, která přála originálům. A Požár mlýna byl originál.

[img w=40%]pozar94.jpg[/img]
Požár mlýna tamtéž, o dva roky později.

Na pražskou premiéru dokumentu, který vznikl v letech 2008-9, přijede jeho režisérka Hana Boříková, a někteří další protagonisté tohoto podivuhodného a pozoruhodného spektáklu. Pokud se ve čtvrtek chystáte třeba na 999 do Futura, můžete si Požár naordinovat jako předkrm. Stíháte v pohodě.