NOVÁ VÝSTAVA POPMUSEA SE OTVÍRÁ PŘÍŠTÍ ÚTERÝ! - Novinky Popmusea

Co je v Popmuseu nového?

NOVÁ VÝSTAVA POPMUSEA SE OTVÍRÁ PŘÍŠTÍ ÚTERÝ!

1.3.2010

Odpověď na všechny tyto otázky se skrývá na výstavě DEVADESÁTEJ, kterou na své domácí půdě v KC Kaštan připravilo pražské Popmuseum. Veřejná vernisáž výstavy proběhne v úterý 9. března v 18:30.

Rok 1990 byl rokem změn. Rokem neomezených možností. Rokem, kdy se zásadní události děly tak dvakrát za den. Změny, neomezené možnosti i zásadní události hýbaly toho času i českou a slovenskou populární hudbou. Jako houby po dešti vyrůstaly nové gramofirmy, agentury, časopisy i kluby. A právě tento kvas, v historii zdejšího popu ojedinělý, mapuje nejnovější výstava Popmuzea.

Uslyšíme Micka Jaggera říkat neodolatelnou dikcí „Kameny se valí do Prahy“ a mladičkou Björk „Becherovka, rum, myslivec“. Podíváme se do Nového horizontu, na Žalák a do punkového klubu Kotelna. S Frankem Zappou na Loretu. S Rolling Stones na Hrad a na Rybárnu (a s Třemi sestrami na Kovárnu). S Mňágou a Žďorp do Lumírovy garáže, a s Václavem Havlem do studia Radia Stalin, mýtického předchůdce Radia 1. Vltava zahraje k volbám. Uvidíme přímý přenos z jazzového festivalu v hlavním vysílacím čase a další věci, které už dnes znějí jako bájné vyprávění starců, ačkoli od nich uplynulo teprve dvacet let.

Všechny ty důležité milníky, událostí dobového významu a více či méně bizarní marginálie roku 1990 najdou pamětníci i ti, co to nezažili, na výstavě v Kaštanu.

Součástí výstavy jsou i dobové audiovizuální záznamy, včetně nevídaných rarit a extrabuřtů pro hodně silné povahy. Výstava potrvá do června 2010.

Ku zdaru vernisáže – která se jako obvykle plynule změní ve večírek – přispějí Aku Aku, skupina z Teplic, která patřila k ozdobám mnoha akcí toho roku a po třinácti letech se vrátila v obdivuhodné formě opět na scénu.

Více informaci na www.popmuseum.cz, info@popmuseum.cz, www.kastan.cz Kontakty: 776 141 531–2, 605 369 286