NOVÁ VÝSTAVA V KAŠTANU JIŽ TENTO TÝDEN! - Novinky Popmusea

NOVÁ VÝSTAVA V KAŠTANU JIŽ TENTO TÝDEN!

1.12.2014

Šlitra - hudebníka a komika zná každý, i když možná často jen poněkud povrchně. Šlitra - karikaturistu a ilustrátora znají dobře jen odborníci a zasvěcenci.

Výstava pražského Popmusea propojí reflexi Šlitrova přínosu pro rozvoj české populární hudby s výstupy jeho talentu a umu výtvarného. Zaměří se hlavně na rané období jeho života, poodkryje dosud méně známá zákoutí jeho předsemaforských let.

Řada unikátních exponátů tak bude vystavena vůbec poprvé. Například ojedinělé zvukové nosiče počínaje podomácku zhotovenými záznamy z 40. let, karikatury Šlitrových spolužáků a profesorů gymnázia, pocházející z dobové školní kroniky „Sebranka“ (1942), osobní předměty a doklady, skicáky s rozpracovanými kresbami atd.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 4. 12. v prostorách Popmusea v KC Kaštan, podrobnosti najdete níže.

[img w=40%]slitrpozvanka.jpg[/img]