OPAVA TŘÍMÁ PSYCHEDELICKÉ ŽEZLO - Novinky Popmusea

OPAVA TŘÍMÁ PSYCHEDELICKÉ ŽEZLO

18.5.2014

7. května byla v opavském Domě umění otevřena výstava PSYCHEDELIA VE VIZUÁLNÍ KULTUŘE BEATOVÉHO VĚKU. Navazuje na výstavu Papež kouřil hašiš, která kočovala v letech 2005–7 po vlastech českých a slovenských, a nabízí obdivuhodnou kolekci hudebních plakátů, obalů desek, obálek časopisů, knih a jiných artefaktů. Jsme rádi, že jsme na ni mohli několika kousky přispět.

Níže najdete několik daguerrotypií z vernisáže (autorem je přítel Tomáš Václavek, otec zakladatel ostravského programového věstníku ov-kluby.net). Společenská hlídka Popmusea chválí catering v podobě svaté trojice kofola – rum – utopenci, opavský band Bardo Thödöl a skvělou atmosféru celého podujatia. Výstava potrvá do 6.7. a je z kategorie „to se musí vidět“.