PETR SÍS JE PŘIPRAVEN, POPMUSEUM TAKY! - Novinky Popmusea

PETR SÍS JE PŘIPRAVEN, POPMUSEUM TAKY!

29.4.2009

Od 7. do 30. května bude v Českém centru v Praze představena výstava Petra Síse, významného výtvarníka s minulostí průkopníka české rockové publistiky a DJingu, s názvem Vždy připraven.

Dokumentární výstava k Sísově knize Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou putovala po českých centrech v různých evropských zemích, a po zastávkách v Mnichově, Římě, Košicích a Vídni se představí i „na domácí půdě“ (i když Petr Sís žije v New Yorku a narodil se v Brně, takže vlastně jaká domácí půda?).

Pořadatelé slibují: \„originální kresby, ilustrace a objekty, které doprovázejí autentické artefakty z 50. až 80. let (od pionýrského šátku až po úlomek z Berlínské zdi).\“ A právě některé artefakty (obaly desek, kytary) pocházejí z našich sbírek.