Popmuseum Stage

Co je v Popmuseu nového?

Popmuseum představuje svůj nový projekt hudebních videí

13.11.2022

„Popmuseum Stage přináší novou možnost záznamů živé hudby. Můj poloakustický set s minimem elektroniky – jak běžně moc nevystupuju – si můžete vychutnat podobně jako bych hrála přímo u vás doma v obýváku. Přeju Popmuseum Stage dobrej start a dostatek kvalitních hudebních úlovků,“ uvádí k prvnímu dílu série jeho protagonistka Lenka Dusilová.

„Volnou inspirací pro Popmuseum Stage nám byly série jako Tiny Desk Concerts se záznamy živých vystoupení na malém, netradičním místě, např. v kanceláři nebo šatně. Představíme hudebníky v jiném světle, např. s nástrojem, který jinak do ruky neberou. Vladimír Merta zahrál na saxofon, zpěvák a kytarista Kill the Dandies! Hank Manchini vyměnil elektrickou kytaru za akustickou. Diváky necháme nahlédnout do nových prostor, zřídili jsme totiž v Popmuseu atypické pódium i výmalbu zdi s motivem slavných tváří popu šedesátých a sedmdesátých let,“ přibližuje projekt Popmuseum stage jeho zakladatelka Veronika Fischerová.

Video zhlédněte zde: https://youtu.be/OpueXZrvgWE

Vznik projektu Popmuseum Stage podpořila Nadace Český hudební fond. Děkujeme!

Popmuseum Stage je tu!Popmuseum Stage je tu!Popmuseum Stage je tu!Popmuseum Stage je tu!Popmuseum Stage je tu!Popmuseum Stage je tu!Popmuseum Stage je tu!