Popmuseum Stage

Co je v Popmuseu nového?

Popmuseum představuje svůj nový projekt hudebních videí

13.11.2022

„Popmuseum Stage přináší novou možnost záznamů živé hudby. Můj poloakustický set s minimem elektroniky – jak běžně moc nevystupuju – si můžete vychutnat podobně jako bych hrála přímo u vás doma v obýváku. Přeju Popmuseum Stage dobrej start a dostatek kvalitních hudebních úlovků,“ uvádí k prvnímu dílu série jeho protagonistka Lenka Dusilová.

„Volnou inspirací pro Popmuseum Stage nám byly série jako Tiny Desk Concerts se záznamy živých vystoupení na malém, netradičním místě, např. v kanceláři nebo šatně. Představíme hudebníky v jiném světle, např. s nástrojem, který jinak do ruky neberou. Vladimír Merta zahrál na saxofon, zpěvák a kytarista Kill the Dandies! Hank Manchini vyměnil elektrickou kytaru za akustickou. Diváky necháme nahlédnout do nových prostor, zřídili jsme totiž v Popmuseu atypické pódium i výmalbu zdi s motivem slavných tváří popu šedesátých a sedmdesátých let,“ přibližuje projekt Popmuseum stage jeho zakladatelka Veronika Fischerová.

Vznik projektu Popmuseum Stage podpořila Nadace Český hudební fond. Děkujeme!

z natáčení projektu Popmuseum Stage s Lenkou Dusilovouz natáčení projektu Popmuseum Stage s Lenkou Dusilovouz natáčení projektu Popmuseum Stage s Lenkou Dusilovouz natáčení projektu Popmuseum Stage s Lenkou Dusilovouz natáčení projektu Popmuseum Stage s Lenkou Dusilovouz natáčení projektu Popmuseum Stage s Lenkou Dusilovou