POPMUSEUM STAGE: nauzea orchestra

POPMUSEUM STAGE: nauzea orchestra

23.11.2023

Posledním vystupujícím, který obohatil svým koncertem pražské Popmuseum, byli původem ústečtí Nauzea Orchestra. Kapela nahrála za více než deset let fungování pět dlouhohrajících desek, a i přes svůj přesun do Prahy se stále považuje za soubor, který má blíže k sudetskému prostředí.

Většina písní, které si skupina vybrala k prezentaci pro Popmuseum Stage, pochází z posledního alba Láska z roku 2021. V pořadí za sebou zaznělo: Ideální muž, Maso, Možná jsme jenom starý, Leviatan a Ministryně. Kapela vystoupila ve složení Ondřej Švandrlík – kytara, zpěv; Ivo Mikšovský – basa; Jakub Švandrlík – kytara, zpěv; David Kolovratník – bicí; Anna Štěpánová – housle, zpěv; Jiří Šedivec – cello.

Nauzea Orchestra si secvičila speciální poloakustický set, ve kterém vůbec nebyly použity elektronické podklady a klávesy, jak je zvykem. Ty byly plně nahrazeny akustickými nástroji. V této podobě Nauzeu publikum zatím nikdy nezažilo. Díky takovémuto aranžmá krásně vynikla linka použitých smyčců.

Kapela samotná neskryla nadšení. „Tento akustickej nebo spíš poloakustickej model jsme si chtěli vyzkoušet už dlouho. Konečně jsme připraveni na kdejakej potlach či portu. Díky za tu výzvu,“ nechali se slyšet členové.