Připravujeme: Tenkrát na Chmelnici

Připravujeme: Tenkrát na Chmelnici

10.5.2023

Historie české, respektive československé, alternativní kulturní scény v osmdesátých a první polovině devadesátých let minulého století je neodmyslitelně spjata s legendárním Junior klubem Na Chmelnici na pražském Žižkově. Výstava o něm bude od 18. května otevřena v pražském Popmuseu.

Výstavu Tenkrát Na Chmelnici bylo sice možné shlédnout v Malostranské Besedě. Bylo to ovšem v době konání koncertů, což ne každému vyhovuje. To byl jeden z důvodů, proč Popmuseum přijalo nabídku představit ojedinělou výstavu ve svých prostorách. Další důvod je ten, že prostory Popmusea nabízí možnost výstavu rozšířit, a kromě fotografií a plakátů ukázat i další artefakty, které k „malému klubu s velkým dosahem“ přísluší. Včetně chmelnické vlajky, ikonických červenočerných židlí, triček, kalendářů a podobných spouštěčů vzpomínek. Součástí výstavy bude též čtyřiadvacetiminutový video sestřih z koncertů v Junior klubu na Chmelnici, zaznamenaných Československou televizí na počátku 90. let.

A za třetí lze v Popmuseu realizovat doprovodné akce, které budou součástí výstavy. O jejich konání, ‚osobách a obsazení‘ budeme včas informovat.

Vernisáž (pouze na potvrzené pozvánky): 17. 5. 2023 v 18:30 Výstava potrvá: 18. 5. – 16. 9. 2023