PSALI TO V NOVINÁCH, TAK TO BUDE PRAVDA - Novinky Popmusea

PSALI TO V NOVINÁCH, TAK TO BUDE PRAVDA

9.5.2010

První místo patří samozřejmě Melodii, prvnímu hudebnímu časopisu, který reflektoval nástup big beatu v Československu.

[img w=50%]melodie.jpg[/img]

Rok 1968 přinesl zjevení v podobě Pop music expresu: všechny obálky tohoto listu a základní informace o něm najdete na těchto stránkách v sekci ČLÁNKY/PROFILY.

[img w=50%]pop music expres.jpg[/img][img w=50%]pop music expres2.jpg[/img]

Podobným osvěžením byly v letech 1969-70 Aktuality Melodie, familierně přezdívané Áčko.

[img w=50%]acko.jpg[/img]

Šedesátá léta byla též dekádou, ve které se objevily první \"fanziny\". Prvním a asi nejdůležitějším byl Časopis klubu Olympik, věstník tohoto epicentra pražského rockového dění. Jeho příklad inspiroval další kluby - jako například brněnskou Šelepku, při níž vycházel časopejsek s názvem Beat Fans Express.

[img w=50%]olympic.jpg[/img]

[img w=50%]beat fans express.jpg[/img]

A na závěr obálka první knihy o československém rocku, Czechoslovak Beat Music ´67 Jana Křtitele Sýkory.

[img]sykora.jpg[/img]

[i]pokračování zítra[/i]