SETKÁNÍ SPUTNIKŮ PO 50 LETECH ANEB BYLO TO FAKT HUSTÝ - Novinky Popmusea

SETKÁNÍ SPUTNIKŮ PO 50 LETECH ANEB BYLO TO FAKT HUSTÝ

17.9.2009

Pražský KD Barikádníků byl plný k prasknutí a nejvíc ze všech to překvapilo samotné Sputniky. Nikdo nečekal, že se sejde tolik lidu. Pamětníků, jejích potomků, ale i prapotomků. A dalších zvědavců a publicistů. Podívat se přišel i Jan Rejžek.

Členové skupiny Sputnici byli oděni do purpurových triček a když se sešli na pódiu, bylo jich tam na dvacet. Někteří samořzejmě chyběli, jako třeba Zdeněk Leiš, který žije v Austrálii. Knížku Náš kamarádský rock´n´roll pokřtili Jitka Zelenková, Jaroslav Bednář a Radim Hladík

Sputnici zahráli několi skladbiček, na nichž nejsympatičtější taková ta amatérská nejistota (teď samozřejmě nemluvím o Petru Jandovi nebo Jiřím Stivínovi), jako by právě znovu začínali.