TŘI ROKY (a měsíc navíc) PRÁZDNIN aneb NOVÝ WEB POPMUSEA! - Novinky Popmusea

TŘI ROKY (a měsíc navíc) PRÁZDNIN aneb NOVÝ WEB POPMUSEA!

28.4.2021

To máte tak. Na jaře 2018 jsme obdrželi nabídku, která se neodmítá. Nový web Popmusea! Ne, že by nám ten starý nevyhovoval, odvedl nám spoustu dobrých služeb, ale bylo už třeba s ním něco dělat.

Pustili jsme se do toho, a pak nám do našich plánů hodila vidle druhá řada televizního cyklu Popstory, která příslušné členy Popmusea zaměstnala tak, že na rozvinutí, naplnění a dotažení nových stránek neměli ani pomyšlení.

Až na začátku roku 2020, po dokončení celého cyklu, jsme se mohli ke kriminálně zpožděnému webu vrátit. Jarní karanténa přišla jako na zavolanou: dala nám čas uložit sem všechno, co chceme publiku ukázat. Naše výstavy, naše sbírky, a především základ virtuální knihovny české a slovenské populární hudby: časopisy, fanziny, programové bulletiny, a pokud je to možné, tak i nějaké knihy.

„Přinést to všechno domů“ trvalo celý rok. Teď můžeme říci, že už jsme doma. Budeme to tady ještě průběžně doplňovat, ale na těchto základech můžeme stavět.

Děkujeme Petru Randulovi, který přišel s nabídkou, která se neodmítá, a se svým týmem všechno dotáhl do konce, i když a) měl svých starostí dost, b) s takovými kopyty asi ještě neobcoval. Zasloužil se o Popmuseum.

A děkujeme i Přemyslu Štěpánkovi (dnes Indies Scope) a Josefu Kytnarovi, že nám předchozí web „vymysleli, sepsali a sehráli“, a specielně Otovi (tedy druhému jmenovanému, aby bylo jasno), že se nám o něj celá ta léta staral.

Tři roky (a měsíc navrch) prázdnin končí!