TÝDEN SE SPUTNIKY  - Novinky Popmusea

TÝDEN SE SPUTNIKY

8.9.2009

Sputnici jsou zásadním zjevem české rockové historie. V seriálu Bigbítové šlápoty, který najdete na těchto stránkách, byl jejich odkaz popsán následovně. [i]\„Hlavní odkaz Sputniků spočíval především v českých textech a písních… Pravda, pro tvrdošíjně anglofilní rock'n'rollery té doby (Bobek, Sedláček, Volek…) byli Sputnici vždy příliš ukáznění, uhlazení a hodní, ale připočteme-li jejich podíl na rozšíření výrazu big beat, zavedení modelu dvou doprovodných zpěvaček a koneckonců i zakomponovávání divadelních, literárních a scénických prvků (dávno před art rockem), vyplyne nám z toho, že Sputnici byli zatraceně významnou českou rockovou skupinou.“

Sputnici vystoupí poprvé po necelých sedmnácti letech. Naposledy byli k vidění (a slyšení) v lednu 1993 v pražské Lucerně na třetím a posledním koncertu série Comeback.

Koncert proběhne u příležitosti vydání knihy o historii Sputniků s názvem NÁŠ KAMARÁDSKÝ ROCK'N'ROLL. Ta obsahuje i 2CD s raritními nahrávkami skupiny.