20.3.2024

Hudba Iry Mimosy je uvitá z tiché melancholie, světla, něhy, větru, a hlavně lásky, je průzračná a velmi ženská. Ač sama cítí, jak dobře jí dělají různé úžasné hudební spolupráce (mezi její občasné spojence na pódiu či ve studiu patřili Omar Khaouaj, Ondřej Báča, Tomáš Neuwerth, Roman Zabelov nebo Filip Míšek), nejčastěji vystupuje jen sama s kytarou. Většina textů Iry Mimosy je ve francouzštině, stále častěji ale píše česky a anglicky. La lumière (Světlo) se jmenuje její první oficiální deska a světlo dalo také vzniknout jejímu druhému já – jako světelná designérka Lumira vytváří originální papírová stínidla.

„Nemyslím si, že by v mé hudbě nebyla radost, spíš je vždycky taková zastřená, jakoby zapletená se snem… Sny, ty mě hladí po rukou, když skládám.“ — Ira Mimosa

Druhé album nazvané pouze symbolem ♥ vychází 17. března 2024 a jsme potěšeni, že ho můžeme pokřtít právě u nás, v Popmuseu.