Večer pro Karla Kryla

Večer pro Karla Kryla

13.4.2024

Děkuji, Karle Kryle. Ředitel Popmusea Aleš Opekar byl společně s filozofkou Annou Hogenovou účastníkem besedy, kterou moderoval iniciátor akce David Válka. Hogenová komentovala společenské a etické hodnoty, které Kryl vyznával a jejich obecné přesahy, Opekar pak hudební a umělecké zakotvení Krylových písní a jejich širší kulturní souvislosti. Válka zahrál a zazpíval set písní Karla Kryla doprovázející recitace Hany Ulrichové a na závěr proběhl emotivně a suverénně podaný blok slovenské písničkářky Viki Olejárové, která večeru dodala patřičný československý rozměr.

Obrazy na téma písně Karla Kryla namalovaly děti z Atelier Kaštan pod vedením Davida Války.

Kdo akci nestihl, může se podívat zpětně:

foto: Karel Šuster