Vernisáž výstavy V jako vinyl

Vernisáž výstavy V jako vinyl

2.3.2023

Pečlivě připravovaná výstava o vinylech se dočkala své vernisáže. Pro naladění publika nám Jana Koubková pustila pár ze svých vinylů a k předpremiéře dokumentu Brňenské televize Vinyl promluvil jeho tvůrce Pavel Jirásek. Sál Popmusea byl plně obsazený, část návštěvníků film shlédla v sousední kavárně Únik. Výstava také představuje spoustu raritních gramofonů, včetně kapesního gramofonu a malého autíčka se zabudovaným reproduktorem a přenoskou, které se položí na desku a hraje.

Autory výstavy V jako Vinyl (výhry & výdobytky vinylového věku) jsou osoby nad jiné povolané. Členy Popmusea jsou Josef Kytnar a Miroslav Balák, autoři kruciální encyklopedie Československý rock na gramofonových deskách 1960–97, mezi sběrateli přezdívané Žlutá bible. Kurátorem výstavy je Radek Diestler.

Z vernisáže výstavy V jako vinyl, Jana KoubkováZ vernisáže výstavy V jako vinyl, Jana KoubkováZ vernisáže výstavy V jako vinyl, Richard FischerZ vernisáže výstavy V jako vinylZ vernisáže výstavy V jako vinylZ vernisáže výstavy V jako vinylZ vernisáže výstavy V jako vinylZ vernisáže výstavy V jako vinylZ vernisáže výstavy V jako vinylZ vernisáže výstavy V jako vinylZ vernisáže výstavy V jako vinyl