V sobotu proběhly 23. Dylan Days

V sobotu proběhly 23. Dylan Days

26.5.2024

„Ještě jsem na ní nikdy nehrál, tak jsem jí chtěl vyzkoušet“, zdůvodňoval svůj lup Vladimír Merta, který ovšem po koncertě úlovek zase řádně vrátil do expozice. „Trochu drnčela“ okomentoval zvuk rezofonické kytary, na kterou zahrál pár dylanovek. Oplechovaná kytara, zvaná též dobro, je součástí obsáhlé sbírky hudebních nástrojů z pozůstalosti hudebního skladatele Jaromíra Vogela.

To však není vše, písničkáře Petra Bubláka na Dylan Days zlobila jeho elektrická kytara, a tak Popmuseum tentokrát samo sáhlo do vitríny a přineslo funkční korejskou kopii Fendera. Zkrátka Múzeu múzy přejí!

Popmuseum tedy tentokrát přispělo k jednodennímu festivalu Dylan Days nejenom přednáškami, ale i zápújčkami nástrojů na následné koncerty v Kaštanu.

23. Dylan Days, Michal Bystrov 23. Dylan Days, Zdenek Pecka 23. Dylan Days 23. Dylan Days 23. Dylan Days