ZACHYCENO V SÍTI: HANSPAULKA HOUTYŠ! - Novinky Popmusea

ZACHYCENO V SÍTI: HANSPAULKA HOUTYŠ!

2.6.2009

Na stránkách www.hanspaulcity.cz najde laskavý zájemce spoustu prvotřídních materiálů k historii společenství, které mělo hlavní stan v legendárním hostinci Na pískách alias Houtyši.

Začátečníkům se doporučuje začít nejdřív na odkaz. Tam najde stručné uvedení do hanspaulské historie, představí se mu hlavní dramatis personae (z Hanspaulky vzešli třeba Bluesberry, Yo Yo Band, Ivan Hlas a další) a nejdůležitější místa.

Pak už bude připraven na to nejlepší. Pod odkazem LÓGR najde pět čísel legendárního samizdatu Lógr, což byl „lokálněpatriotický kulturní a vzdělávací věstník… který s neobyčejnou důkladností zaznamenával celé dění na Hanspaulce, povídky a poezii z místních zdrojů, přes překlady beatnické literatury až po lokální drby.“

Lógr, jehož vydavatelem byl Jaroslav Műller alias Tlučhoř (textař Bluesberry) vycházel jednou až čtyřikrát ročně. Jeho rozsah se pohyboval od 30 do 160 stránek. Na stránkách Hanspaul City je v tuto chvíli k dispozici pět čísel z let 1979–83, informačně neobyčejně výživných a i po těch letech velice svěžích Hanspaulské bluesové hnutí je zde sledováno takřka ze dne na den a případný badatel se bez Lógru neobejde.

Další stránky jsou zatím v rekonstrukci (až na odkazy na hanspaulské kapely a koncerty). Doufejme, že se budou postupně oživovat, a že vykopávky na Hanspaul City odhalí další poklady.

Další informace o Hanspaul City najdete také na stránkách Prahy6