ZÁŘÍJOVÉ NOCI (V POPMUSEU) - Novinky Popmusea

ZÁŘÍJOVÉ NOCI (V POPMUSEU)

7.9.2010

Už je to tak. Na září přichystalo Popmuseum ve svém břevnovském doupěti hned dvě akce.

V pondělí [b]20.září[/b] proběhne v Kaštanu první dernisáž výstavy v historii našeho okrašlovacího spolku. Dernisáž výstavy Bigbít Revisited jest ovšem chatrným pláštíkem pro událost mnohem zásadnějšího střihu. V rámci večera bude pokřtěna unikátní kniha historika Miroslava Vaňka [b]Byl to jenom Rock ´n´roll?: Hudební alternativa v komunistickém Československu 1956 – 1989[/b], kterou vydává nakladatelství Academia.

Start křtu, dernisáže a následného programu je v 18:00, od 20:00 hrají v sále Kaštanu své klasické kusy i zbrusu nové písně [b]Garage & Tony Ducháček[/b], ansámbl nad jiné povolaný (a ve křtěné knize zastoupený).

O deset dní později, ve čtvrtek [b]30.září[/b], zve Popmuseum na vernisáž své první výstavy v nové sezóně. Její název [b]Blues Czech (& Slovak) Made[/b] hovoří o jejím obsahu dostatečně výmluvnou řečí. Vernisáž výstavy o historii a recepci blues v obou zemích bývalé federace bude mít také svůj hudební rozměr. Znalcům napovězme jedním slovem - [b]Bluesweiser[/b].

Podrobnosti a dokumenty k oběma akcím začnou naskakovat průběžně v následujících dnech.