20 LET NAŠROT aneb PŘÍBĚH NAŠÍ NEJLEPŠÍ NEPERSPEKTIVNÍ SKUPINY - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

20 LET NAŠROT aneb PŘÍBĚH NAŠÍ NEJLEPŠÍ NEPERSPEKTIVNÍ SKUPINY

Výstava od 13.11.2008 do konce března 2009

Soubor NAŠROT vznikl v roce 1988 jako reflexe tehdejší trapné doby. Ze zkušeben-garáží vylezl s drsným stylem hardcore, tudíž totalitnímu systému oplácel stejnou mincí – na hrubý pytel hrubou záplatu. Členové kapely byli navíc známi jako kaliči, flákači, podivné bytosti a odpad společnosti. Sotva se někde ve svých hnědých kožených bundách objevili, okamžitě stoupla tržba příslušného podniku o mnoho procent. Po roce 1990 pokračovali ve svém zničujícím životním stylu, což se nezřídka projevovalo na jejich vystoupeních, která někdy končila předčasně. A jelikož přitom tvořili vcelku dobrou hudbu, časem jim kdos přisoudil nálepku NAŠÍ NEJLEPŠÍ NEPERSPEKTIVNÍ SKUPINY. Že vydržela v té své lopotě na okraji, navíc v téměř nezměněné sestavě 20 let, lze považovat za zázrak. O „našrotech“ a těch dvaceti divokých létech také pojednává naše výstava.

Opožděná neoficiální vernisáž proběhla v pátek 12.12.2008 v rámci koncertu k dvacetinám souboru.

Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.Výstava o Našrot.