52 LET NA KOLOTOČI SVĚT - ŽIVOT A DOBA PETRA NOVÁKA - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

52 LET NA KOLOTOČI SVĚT - ŽIVOT A DOBA PETRA NOVÁKA

10.6.2015 - 17.1.2016

Fotografie, plakáty, letáčky, gramodesky, knihy, figurína z programu Memento i domácí akustická kytara a osobní předměty vyprávějí příběh umělce, jehož tvorba se stala součástí české společenské zpěvnosti.

Popmuseum výstavu připravilo k Novákovým nedožitým sedmdesátinám (narodil se 6. září 1945, zemřel 19. srpna 1997). Výstava sledovala jeho hudební počátky a zrod hitmakera, jakých měl český big beat ve svém dřevním období málo. Velkou pozornost věnovala krátkodobému angažmá u skupiny Flamengo, s níž pořídil první oficiálně vydané nahrávky svých klasických písní – a samozřejmě především příběhu slávy a pádu skupiny George & Beatovens, s níž Petr Novák dosáhl největšího věhlasu. Mapovala jeho krušné pokusy o restart po jejím rozpadu na počátku sedmdesátých let a další osudy až do předčasné smrti.

Kromě vlastních fondů jsme využili i materiály z bohatých sbírek Novákova fan clubu, mnohdy velice unikátní.

Výstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaPetr Novák osobně.Výstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVýstava 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVernisáž výstavy 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVernisáž výstavy 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaVernisáž výstavy 52 let na kolotoči svět.- Život a doba Petra NovákaK vernisáži zahrál Miroslav Rojík a Petr Novák Revival.52 LET NA KOLOTOČI SVĚT - ŽIVOT A DOBA PETRA NOVÁKA