A to je důvod! - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

A to je důvod!

Od 13.9.2017 do 14.9.2017

Vojtěch Lindaur nám protínal životy neustále. Četli jsme ho. Četli jsme časopisy, kterým šéfoval, někteří pro ně psali, někteří v nich dělali. Někteří s ním spolupracovali na Bigbítu, jezdili s ním do Glastonbury, Readingu, Roskilde i do Českého Brodu, a chodili s ním do občerstvovacích zařízení. A byl členem našeho hudebně-zábavného okrašlovacího spolku…

Když Magdaléna (slečna dcera, a jeden čas tvůrkyně našich cateringů na vernisáže a vůbec kamarádka) přišla s nápadem na oslavu jeho šedesátin v Kaštanu, ani jsme o tom nepřemýšleli a okamžitě řekli, že jo. A hned s výstavou, i kdyby byla na jeden den, jakýpa s tím medle sraní!

Bylo to dost napínavé: starý mocnář už byl chorý, a nebylo jasné, jestli ho pustí z nemocnice. Pak bylo třeba před ním celou věc utajit, neb by nám do ní hodil vidle. Ale podařilo se, a jak jsme pak shledali, byl rád.

Čtyři měsíce na to zemřel. A chybí nám.

Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Výstava A to je důvod!Starý mocnář osobně.A TO JE DŮVOD!A TO JE DŮVOD!A TO JE DŮVOD!A TO JE DŮVOD!Předešlí plus Blanka Šrůmová.S Petrem Nosálkem, dlouholetým "spolupsáčem" z Rock&Popu.S Janem Saharou Hedlem Petr Nosálek a Kristýna JindrákováBlanka Šrůmová a "pandoktor" Luboš Houdek, šéf vydavatelství Galén.S Ondřejem BezremVšechny generace Rock&Popu: Veronika Barraclough, dříve Schmidtová (a Scullyová, ať se to projednou práskne) s juniorem......a s Ivanem Ivanovem (Rock&Pop, Rock&All)A TO JE DŮVOD!A TO JE DŮVOD!...a VL s Lexou Guhou.Team seriálu Bigbít opět pohromadě: VL, Hraboš, Václav Křístek...Bezchybný road manager výprav do Glastonbury, Pepa Podstata, Jana Kománková, Ondřej Bezrněkteří předešlí plus Kateřina Jirčíková (Zubová - nehtová, a dlouholetá korektorka Rock&Popu.Dáma v žlutém je Vojtova sestra.A TO JE DŮVOD!A TO JE DŮVOD!A TO JE DŮVOD!S Vladimírem Mertou.Vladimír Merta jako "kulturní vložka"The Brownies, oblíbená kapela starého mocnáře z trhů na Náplavce.A TO JE DŮVOD!Muzejný pán hlavný, Magdalena a Annamaria d´Almeida z Brownies.A TO JE DŮVOD!Výstavní výbor poté, co někdy v půl jedné ráno výstavu strhl. Aleš Mečíř, Aleš Opekar, Radek Diestler, Josef Podstata, Magdalena Lindaurová.A TO JE DŮVOD!