Devadesátej Revisited - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

Devadesátej Revisited

Od 10.6.2020 do 27.9.2020

Na Nový rok 1990 pronesl Václav Havel památný projev na téma „Naše země nevzkvétá“ a „doufám, že jste si mne nezvolili pro to, abych vám lhal.“

A pak se začaly dít věci.

Následující rok byl výjimečný, třeskutý, vymknutý z kloubů. Málokde to platilo tak kajko v populární hudbě.

Asi jen v tom roce jste se mohli vypravit na open air festival s nadvládou rockových kapel v programu, v jehož propozicích stálo „ešus a lžíce s sebou“.

Asi jen v tom roce jste mohli chodit do klubu, ve kterém záchod suplovala hromada uhlí.

Asi jen v tom roce se v nabídce jednoho českého labelu mohli vedle sebe vyskytovat Svatý otec a blackmetalová kapela. A asi jen v tom roce jste mohli potkat Michaela Stipea z R.E.M. na hraničním přechodu Hřenskonebo na olomouckém sídlišti.

O tom všem byla výstava DEVADESÁTEJ REVISITED (revisited proto, že už jsme jednu takovou měli, ale tentokrát jsme ji udělali úplně jinak), hudební kaleidoskop roku neomezených možností. Trochu poetický, trochu ironický průvodce po památných koncertech, festivalech, klubech, hospodách, časopisech a fanzinech. Dnešní slovutní notáblové tuzemského popu se zde představili jako začínající ucha. Rolling Stones se potkali s Orlíkem, Svatý Vincent s Paulem Simonem a Frank Zappa na to vše hleděl z učebnice německého jazyka

Výstava DEVADESÁTEJ REVISITED byla k vidění na dvou místech Prahy, ve dvou podobách, které nabízely dva pohledy dvou autorů na stejné téma. První v Kaštanu, druhá ve Vagonu.

Titulní stěna výstavy. Zbytek v příloze....a ještě jkeden kousek.Byla to první vernisáž s desinfekcí.Bez Jeho Svátosti by to skutečně nešlo.Vernisáž výstavy Devadesátej Revisited.Vernisáž výstavy Devadesátej Revisited.Vernisáž výstavy Devadesátej Revisited.Vernisáž výstavy Devadesátej Revisited.Obvyklí podezřelí.Obvyklá, a mocně aplaudovaná projekce.Vernisáž výstavy Devadesátej Revisited.Přišel nás navštívit Miloš Čuřík, člověk, jemuž česká alternativní kultura vděčí za mnohé.

Výstava v PDF (9,1 MB)