Devětaosmdesátej - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

Devětaosmdesátej

výstava od 28.10.2009
(expozice přenesena z Vagonu, rozšířená a upravena)

Rok 1989, „rok zázraků“, byl v české populární hudbě rokem velkých událostí. Popkultura se toho roku spojila s velkými dějinami a běžela s nimi ruku v ruce.

Ale rok 1989, to nebyl jen Koncert pro všechny slušný lidi, zpěváci na tribunách masových demonstrací a další chvíle, kdy se popkultura propojila s velkými dějinami. Byl to rok posledního Rockfestu, Koncertů pro Arménii, Show Tomáše Tracyho, Bohemia Rockquellu, nejslavnější Dvorany Porty, Půlnoci v Americe a Wedding Present v Praze. Co to byl Vítfest? Proč časopis Melodie citoval V. I. Lenina? Proč bylo škoda kaňky?

Na všechny tyto otázky dávala odpověď výstava Popmusea. Od dubna do 9. října 2009 ve Vagonu, od 28. října 2009 v rozšířené a upravené podobě v KC Kaštan.

Výstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejVýstava DevětaosmdesátejAlbová produkce českých vydavatelství toho roku.LP desky roku 1989LP desky roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Plakáty z roku 1989Z vernisáže výstavy.Vernisáž výstavy DevětaosmdesátejVernisáž výstavy DevětaosmdesátejVernisáž výstavy DevětaosmdesátejVernisáž výstavy DevětaosmdesátejVernisáž výstavy DevětaosmdesátejNa vernisáži výstavy zahrálo trio Prokop - Andršt - HrubýMichal Prokop - Luboš Andršt - Jan HrubýMichal Prokop - Luboš Andršt - Jan Hrubý

Průvodce výstavou (ve formátu PDF) (1,2 MB)