Flamengo aneb 50 let od Kuřete v hodinkách

Výstavy v Popmuseu

Flamengo aneb 50 let od Kuřete v hodinkách

Od 1.11.2022 do 31.12.2023

Když se zeptáte starších rockových fanoušků, potažmo muzikantů, na nejlepší československou bigbítovou desku, většina z nich odpoví, že jí je flamengovské „Kuře v hodinkách“. A vězte, že od jejího vydání už uplynulo neuvěřitelných padesát let. Pojďme si připomenout zrod, vývoj i personální a stylové proměny souboru Flamengo, který album natočil.

Stejně jako potíže, které se na skupinu postupně nakupily a nakonec vedly k jejímu zániku, takže v době, kdy tento klenot tuzemského rocku vyšel na vinylu, už kapela neexistovala. Ponořme se do hluboké historie, konkrétně do druhé poloviny šedesátých let, kdy byl u nás bigbít na vrcholu, a do první poloviny sedmdesátek, kdy to s ním díky tlaku bolševických normalizátorů začalo jít do kopru.

To vše uvidíte nebo si přečtete na výstavě „Flamengo aneb 50 let od Kuřete v hodinkách“, která probíhá od listopadu 2022 v MC Vagon na Národní třídě.

Flamengo aneb 50 let od Kuřete v hodinkáchFlamengo aneb 50 let od Kuřete v hodinkáchFlamengo aneb 50 let od Kuřete v hodinkáchFlamengo aneb 50 let od Kuřete v hodinkách

Vagon_Flamengo.mp4 (5,8 MB)