FRAGMENTY ROZTANČENÉ PRAHY. - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

FRAGMENTY ROZTANČENÉ PRAHY.

od 31.5.2012 do 28.10.2012

Sály – kluby – kavárny – kulturáky – dupárny.

Podobná „topografická“ výstava se v historii muzea už jednou objevila. Tehdy se ovšem návštěvník, ač uzavřen v místnosti, pohyboval pod širým nebem – pojednávala totiž o historii zdejších hudebních festivalů. Tentokrát jsme se poprvé vydali křížem krážem jedním městem po místech, na kterých se hrála populární hudba a kam se za ní chodilo.

Z Chmelnice na Opatov, z Radiopaláce do Lucerny, od Zoufalců do Bunkru, z Vltavy na Rokosku. A do Lucerny na zásadní, byť dnes už zapomenutý koncert anglického bandleadera Jack Hyltona do Lucerny na počátku 30. let minulého století, na kterém pozorně poslouchali skoro všichni, kteří pak přiložili ruku k dílu při vývoji českého jazzu. Po opěrných bodech swingového boomu v barech, kavárnách a sálech od Arcadie po Pygmalion. Po klubech šedesátých let v čele s Olympikem, Sluníčkem a Music f clubem. Na slavná poutní místa v klubech a kulturácích na periferiích husákovské a kapkovské Prahy. A do raně polistopadových klubů éry „neomezených možností“.

Tam všude vedly vycházkové trasy výstavy s nejpitomějším názvem v historii našeho hudebně – zábavného okrašlovacího spolku (kurátor výstavy pan Diestler uznává, že tohle se prostě nepovedlo.)

Výstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyVýstavy Fragmenty roztančené PrahyPlakáty s programem pražského klubu OlympikPlakáty s programem pražského klubu OlympikFRAGMENTY ROZTANČENÉ PRAHY.FRAGMENTY ROZTANČENÉ PRAHY.Z vernisážeZ vernisáže.Z vernisážeZ vernisáže výstavy.Vernisáž výstavyZ vernisáže