Kazeta jako nosič, médium, artefakt...

Výstavy v Popmuseu

Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!

Od 16.2.2022 do 12.5.2022

11×7×1,5 cm.

Toto jsou rozměry fenoménu, jímž se zabývala první letošní výstava v Popmuseu.

A čemu že? Kazetám a jejich obalům. Krabičkám, které v roli konzervy na hudbu a nástroje jejího sdílení rozšířily možnosti gramodesek a cívek s magnetofonovými pásky, aby nakonec předaly štafetu kompaktním diskům a následně jedničkám a nulám.

Výstava sleduje jejich stopu v českém a slovenském hudebním prostředí, se zvláštním důrazem na roli kazety jako alternativního nosiče k produkci oficiálních hudebních vydavatelství. A také jako svébytného artefaktu s originálním designem, který má v dnešní éře odhmotnění hudby obzvláštní šmak a dovede vyvolat orkán vzpomínek přeživších i úžas později narozených.

Výstava byla otevřená 16. února 2022: na záznam z veselice se můžete podívat i zde. Od 22. června do konce srpna byla pak výstava k vidění ve Valašském Meziříčí, v prostorách zámku Žerotínů. Nejdříve v rámci festivalu Valašský špalíček, posléze „jen tak“.

obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!obaly kazet z výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!

Znouzectnost na vernisáži výstavy Nahraj. Zabal. Vydej. Sám! (92,9 MB)
výstava Nahraj. Zabal. Vydej. Sám! (58,8 MB)