Kazeta jako nosič, médium, artefakt...

Výstavy v Popmuseu

Nahraj. Zabal. Vydej. Sám!

Od 16.2.2022 do 12.5.2022

11×7×1,5 cm.

Toto jsou rozměry fenoménu, jímž se zabývala první letošní výstava v Popmuseu.

A čemu že? Kazetám a jejich obalům. Krabičkám, které v roli konzervy na hudbu a nástroje jejího sdílení rozšířily možnosti gramodesek a cívek s magnetofonovými pásky, aby nakonec předaly štafetu kompaktním diskům a následně jedničkám a nulám.

Výstava sleduje jejich stopu v českém a slovenském hudebním prostředí, se zvláštním důrazem na roli kazety jako alternativního nosiče k produkci oficiálních hudebních vydavatelství. A také jako svébytného artefaktu s originálním designem, který má v dnešní éře odhmotnění hudby obzvláštní šmak a dovede vyvolat orkán vzpomínek přeživších i úžas později narozených.

Výstava byla otevřená 16. února 2022: na záznam z veselice se můžete podívat i zde. Od 22. června do konce srpna byla pak výstava k vidění ve Valašském Meziříčí, v prostorách zámku Žerotínů. Nejdříve v rámci festivalu Valašský špalíček, posléze „jen tak“.

NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!NAHRAJ... ZABAL...VYDEJ... SÁM!

IMG_4511.mov (92,9 MB)
IMG_4511.mov (92,9 MB)
výstava v PDF (58,8 MB)