OLYMPIC. 50 let české beatové legendy. - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

OLYMPIC. 50 let české beatové legendy.

Vernisáž 5.11.2012, ukončení v březen 2013

Dříve nebo později to přijít muselo. U příležitosti půl století naší nejstarší fungující rockové skupiny (ano, Synkopy 61 jsou starší, ale scházejí se spíše příležitostně) uchopilo její pozoruhodný příběh a převyprávělo jej slovem i obrazem.

Nahrálo nám, že paralelně vznikala i výpravná publikace k 50 letům Olympiku, kterou chystalo vydavatelství Knižní klub. A ejhle jaká náhoda – odpovědná redaktorka knihy byla manželkou kurátora výstavy (a je jí dodnes.).

Akustická kytara, na níž Petr Janda v 60. letech složil základní kameny olympického repertoáru od Dej mi víc své lásky přes Želvu po Ptáka Rosomáka (příběh nástroje má pak podivuhodnou zápletku při pražských povodních roku 2002). Kostýmy z pódiových projektů 70. a 80. let i z amerických koncertů Olympiku v roce 2001. A také: (v abecedním pořadí). Filmy. Fotografie. Klipy. Knihy. Plakáty. Zpěvníky. A možná přiletí i autentický Pták Rosomák z roku 1969.

Výstava dokumentovala též fanouškovské zázemí skupiny: od první komunity kolem klubu Olympik (která vydávala i časopis, pravděpodobně první rockový fanzin v České republice) přes oficiální fan cluby v Praze a v Mimoni.

Ku zdaru vernisáže přispěl koncertem Olympic revival, mateřským souborem autorizovaný.

Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Plakát Olympiku z roku 1966, který neměl ani Petr JandaPsychedelický plakát  Olympiku z Francie.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Výstava Olympic - 50 let české beatové legendy.Burnus Petra Jandy ze křtu alba KaravanaKytara, na kterou Petr Janda složil Dej mi víc své lásky...a ještě zblízkaOLYMPIC. 50 let české beatové legendy.Květinová košile a flétna Jana Antonína Pacáka.OLYMPIC. 50 let české beatové legendy.OLYMPIC. 50 let české beatové legendy.OLYMPIC. 50 let české beatové legendy.OLYMPIC. 50 let české beatové legendy.OLYMPIC. 50 let české beatové legendy.OLYMPIC. 50 let české beatové legendy.Petr JandaTa kniha.Vernisáž výstavyVernisáž výstavyKrom členů tehdejší sestavy se objevily i některé významné postavy sestav předešlých. Například Pavel Chrastina.Vernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyOlympic revival.Revival s překvapením. Starý mocnář osobně přebírá vedoucí úlohu (tuším, že v instrumentálním kusu Stejskání)

„Virtuální katalog“ výstavy Olympic 50. (373 kB)