OMAMNÉ KVĚTINY PRAVDY (Český folk 1969-79) - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

OMAMNÉ KVĚTINY PRAVDY (Český folk 1969-79)

9.4. - 22.10.2009

Byla to první tématická výstava muzea k dějinám českého folku, věnovaná více než jedné osobě (výstava o Karlu Krylovi, realizovaná na jaře 2004 ve Vagonu, byla pouze o něm). Zaměřili jsme se na počátky žánru a generaci Šafránu: to byla první linie výstavy. Druhou byl příběh festivalu Porta.

S první nám významně pomohl Ivan Dvořák, ‚zapadlý vlastenec‘, který v sedmdesátých letech pořádal pod rouškou TJ Nohyb folkové koncerty po různých pražských sálech. S ‚portovní‘ linií – s přihlédnutím k festivalům folku a country na přelomu 60. a 70. let – nám zase velmi pomohl Michal Jupp Konečný. I po letech ještě jednou děkujeme.

Výstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVýstava Omamné květiny pravdyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVernisáž výstavyVladimír Merta, v pozadí s Čestmírem Huňátem z Unijazzu Ondřej Bezr, autor knižního rozhovoru s "kulturní vložkou" vernisáže.Na vernisáži zahráli Vlastimil Třešňák & Band.OMAMNÉ KVĚTINY PRAVDY (Český folk 1969-79)