Zkus se životu dál smát - Pavel Bobek - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

Zkus se životu dál smát - Pavel Bobek

od 5.4.2017 do 16.9.2017, vernisáž 5.4.2017 v 18:30 hod

Pavla Bobka jsme občas vídali na Bělohorské při našich cestách do Kaštanu a z něj. Měl to ostatně na tuto břevnovskou tepnu z rodinné vily kousek.

Z toho povstala myšlenka téhle „sousedské“ výstavy (navíc jsme ho měli myslím dost rádi, a Lexa Guha si s ním dokonce jednou zahrál – nezahrál, což je moc pěkná historka). Jenže než jsme se k ní rozhoupali, Velký Břevnovan odešel cestou všeho těla.

A tak jsme se spojili s rodinou Pavla Bobka, jeho dvorním textařem Vladimírem Poštulkou a dalšími osobami, a společnými silami jsme připravili tuto vzpomínku.

Sešit, do kterého si Pavel Bobek přepisoval texty písniček. Proslulé záznamy hitparády z Radia Luxembourg, které si Pavel Bobek pořizoval v druhé polovině padesátých let minulého století.Výstava Zkus se životu dál smát o Pavlu BobkoviVýstava Zkus se životu dál smát o Pavlu BobkoviVýstava Zkus se životu dál smát.Výstava Zkus se životu dál smát.Výstava Zkus se životu dál smát.Výstava Zkus se životu dál smát.Výstava Zkus se životu dál smát.Výstava Zkus se životu dál smát.Výstava Zkus se životu dál smát.Výstava Zkus se životu dál smát.Popisku netřeba.Z vernisáže výstavy: Foto Soňa FurstováVladimír Poštulka, dvorní textař Pavla Bobka, se sebou samým. Foto Soňa FurstováLída Nopová. Foto Soňa FurstováNa dernisáži výstavy zahráli Malina Brothers... Foto Soňa Furstová...a s Vladimírem Poštulkou dorazil i Michael Žantovský, Bobkův druhý úhlavní textař. Foto Soňa FurstováMalina Brothers s Robertem Křesťanem a Ondřejem Konrádem. Takovou vozbu pódium muzea ještě nehostilo. Foto Soňa Furstová