SKLEPY PLNÉ HLUKU. - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

SKLEPY PLNÉ HLUKU.

20.1.2016 - 2.4.2016

Výstava navázala na úspěšnou expozici U nás ve sklepě o pražských polistopadových klubech 90. let. Nabídla – slovy autorů – „odlehčenou procházku českými, moravskými a slezskými hudebními kluby 90. let od Klubíčka po Sebastian, resp. od Aše po Jablunkov.“

Hudební kluby mimo Prahu možná neměly takový věhlas a mediální odezvu, a dnes je neobestírá takový mýtický opar. Jejich osudy ale možná byly často pestřejší a dramatičtější, protože chléb provozovatele stánku alternativních hudebních žánrů na malém městě byl v mnohém tvrdší než ten v metropoli.

Zde stručný výčet několika vzpomenutých zařízení: Vrtule i Vrtulník. Vagón i Wagoon. Golem i Golet. Cihelna, Uhelna i Kotelna. Prádelna, jakož i Sauna. Šedá litina i Žlutý pes, Černý pavouk i Černý velbloud. Tukan i Netopýr. Rokle i Rockle. Několik Sklepů.

Výstava může připomenout interiéry, kapely, postavy, hudbu, jakož i ducha a atmosféru doby, která si zaslouží, aby se na ni vzpomínalo. Ne však s nostalgickým slzením nad časy, kdy pamětníci měli spoustu času a schopnost pařit několik dní v kuse, a neměli nadváhu a závazky. Spíše s cynickým úšklebkem, shovívavým úsměvem a historkami tak uvěřitelnými, jak jen téma a fantazie vypravěče dovolí. Mladým návštěvníkům těch dnešních sklepů plných hluku pak může rozšířit obzory, dát některé věci do souvislostí, některé skutečnosti objasnit, případně zamlžit.

Oblíbená fotografie pochází z klubu - hospody s hudbou U šílené krávy v Roudnici nad LabemVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuVýstava Sklepy plné hlukuPlakáty pocházející převážně z plzeňského Divadla pod lampouSKLEPY PLNÉ HLUKU.SKLEPY PLNÉ HLUKU.Vernisáž výstavyVernisáž výstavyTomáš Václavek, capo di tutti capi ostravského klubového věstníku ov-kluby.net na vernisáži.Vernisáž výstavyVernisáž výstavyJeden tam hrával a dva o tom psali. (doplňte si sami)Martin Siebert, fotograf, který má největší portfolio obrázků z českých, moravských a slezských klubů konce devadesátých let.Vernisáž výstavy-rdd- co kurátor výstavy páše rozhovor pro web protisedi.cz