Život a doba Karla Krautgartnera - Výstavy Popmusea

Výstavy v Popmuseu

Život a doba Karla Krautgartnera

(od 13.6. do 31.10.2007)

Karel Krautgartner ((20. 7. 1922, Mikulov – 20. 9. 1982, Kolín nad Rýnem) byl dlouholetým šéfem a kapelníkem Jazzového a tanečního orchestru Československého rozhlasu. Prostřednictvím pečlivě vybraných a cíleně sestavených a pomocí dvojjazyčných popisků komentovaných fotografií, rukopisů, časopiseckých výstřižků, obalů gramofonových nahrávek, hudebnin a dalších obrazových dokumentů výstava mapovala jednotlivé etapy umělcova života a jeho tvorby včetně širšího dobového kulturního kontextu. Zvláštní pozornost věnovala i nepříliš známé Krautgartnerově činnosti v emigraci.

Výstavu, jejíž kurátorkou byla Věra Pavlíková, doprovodily unikátní zvukové záznamy a nově sestavený audiovizuální sestřih z dostupných dochovaných materiálů. Součástí expozice byly i vybrané hudební nástroje z pozůstalosti umělce.

Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.Výstava Život a doba Karla Krautgartnera.