Sbírka pozvánek - Sbírky - Fotogalerie Popmusea

Fotogalerie Popmusea

Sbírky

Sbírka pozvánek

Pozvánky na křty alb či singlů. Na převzetí desek zlatých i platinových. Na oslavy výročí zpěváků, zpěvaček, skupin, klubů, vydavatelství, vernisáží výstav a podobných všedních i svátečních chvilek zábavního průmyslu. Jsou to dojemné i zábavné dokumenty doby a dění v oboru.

V období socialismu se jejich pěstování příliš nepěstovalo. Jejich rozmach přišel s budováním českého porevolučního gramoprůmyslu, kdy novopečené firmy rychle pochopily, že sebepropagace je důležitá věc. Postupem času se přesunuly ‚do digitálu‘, ale klasické papírové pozvánky existují dodnes.

Jedna z nečetných pozvánek na křty desek před rokem 1989.Pozvánka na vyhlášení výročních cen hudebního měsíčníku Melodie.Pozvánka na výročí pražského klubu Bunkr.Několik pozvánek na křty a jiné veselice firmy Monitor-EMI, v tomto punktu velice aktivní,Cizina u násKabáti křtí Colorado!Karya - kdo si pamatuje pravé jméno?Šlapeto.Pozvánka na křest desky ve věru neortodoxním prostředí veřejného domu.Pozvánka na pravděpodobně největší žranici  českého gramoprůmyslu devadesátých let. U některých subjektů je pozvánka na jejich akci skoro to jedikné, co po nich zbylo.Pozvánka na tiskovku k zahájení koncertního turné.Pozvánka na předání zlaté desky členům skupiny Queen, 1994Pozvánka na tiskovku s Angelem, který mutoval. Šéf Monitoru Vladimír Kočandrle k ní má několik postřehů, které občas vypráví. Jsou... neuvěřitelné.Pozvánka na slavné koncerty Drop-In, 1996Pozvánka na jeden ze speciálních koncertů Sta zvířat.Když se snoubí film a pop music.Výročníé ceny hudebních časopisů byly v devadesátých letech četné, a některé přežily dodnes.Pozvánka na narozeniny, a ještě budoucího činovníka Popmusea!Pozvánka na výstavu fotografií Martina Sieberta, fotografa čsp. Rock&PopPozvánka na sportovní podujatí s popkulturním rámcem.pozvánka na narozeniny kocnertní agentury 10:15 promotionPozvánka na křest knihy.A samozřejmě v naší sbírce nechybí ani pozvánky na akce Popmusea!