ČEŠTÍ A SLOVENŠTÍ INTERPRETI NA DESKÁCH V ZAHRANIČÍ

Výstavy v Popmuseu

ČEŠTÍ A SLOVENŠTÍ INTERPRETI NA DESKÁCH V ZAHRANIČÍ

Od 15.9.2020 do 15.6.2021

Výstava o tom, jak se čeští a slovenští interpreti uchytili na zahraničních gramotrzích.

Drtivá většina vystavovaných titulů spadala do časového období bývalého Československa, k shlédnutí však bylo i několik málo věcí porevolučních.

Tenhle tematický okruh je tak široký, že ho jeho autor Mirek Balák rozdělil na dvě části. Princip byl jednoduchý: za hranicemi vydávali s požehnáním bdělých kulturních dohlížitelů nejen ti režimu loajální (tj. převážně popová partička v čele se Zlatým slavíkem), ale i tzv. „ztroskotanci – samozvanci“, režimu nepohodlní, nepřizpůsobiví, disidenti a exulanti.

V první části výstavy tedy představil „hodné a poslušné“, a protože mu do toho vletěl koronavirus, někdy v budoucnu představí „ty zlé“.

A aby to nebylo tak jednotvárné, v prezentaci byla k vidění i ukázka kompilací českých interpretů, které po revoluci vyšly na španělském labelu VampiSoul.

pruvodni texty.docx (22 kB)