VINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETŮ V ZAHRANIČI – část 2. – TI  ZLÍ

VINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETŮ V ZAHRANIČI – část 2. – TI ZLÍ

Od 19.10.2021 do 28.2.2022

Explikace autora výstavy:

Milí hudební fanoušci, když jsem loni v prostorách STEREO VINYL CULTURE SHOPu instaloval výstavku VINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETů V ZAHRANIČÍ – část 1. – TI HODNÍ, sliboval jsem že na ni naváže část druhá.

Vinou covidové pandemie však tato prezentace visela na panelech téměř rok (aniž ji kdo viděl…). Když poč. tohoto roku zemřel zpěvák Michal Polák, vzhledem ke kulatému výročí skupiny dostala přednost výstava o brněnské legendě Synkopy 61. Teprve nyní tedy nastává pravý čas navázat na loňský slib a mohu vám představit opravdové sběratelské lahůdky, zastoupené téměř kompletní produkcí vydavatelství Šafrán 78 anebo zahraniční vydání skupiny The Plastic People of the Universe. Troufám si tvrdit, že doposud nikde takto pohromadě nebylo možné vidět tolik těchto originálních obalů.

Velkou zásluhu na tom má i kamarád – sběratel (a odborník na exil) Jarda Platil, který ze své sbírky zapůjčil hned 9 obalů. Vítám vás tedy na prezentaci obalů LP všech těch „ztroskotanců, samozvanců, zaprodanců, odpadlíků, živlů“ – a kdovíjak ještě je tehdejší režim nazýval. Vítám vás na již 7. výstavce v těchto prostorách, nazvané

VINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETŮ V ZAHRANIČI – část 2. – TI ZLÍ

Mirek Balák

VINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETŮ V ZAHRANIČIVINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETŮ V ZAHRANIČIVINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETŮ V ZAHRANIČIVINYLOVÁ VYDÁNÍ TUZEMSKÝCH INTERPRETŮ V ZAHRANIČI