Bang a Big Beng! - Hudební časopisy - Knihovna Popmusea

Knihovna Popmusea

Hudební časopisy

Bang a Big Beng!

Časopis vznikl po odchodu Jaroslava Špuláka z redakce časopisu Rock&Pop v létě 1993. V první redakci se objevilo několik jmen známých spíše z fanzinové scény (Jan Petričko, Eduard Svítivý), ale i zavedených časopisů (Ilja Kučera ml.) plus několik neznámých jmen (např. Jaroslav Rudiš, později celkem významný spisovatel český.)

Nový titul deklaroval důraz na aktuální trendy na rockové scéně. „V první řadě definitivně ukončí věčné poklonkování nerockovým hudebním směrům a zasloužilým veteránům domácí i zahraniční scény,“ stálo v úvodníku prvního čísla, které vyšlo v září 1993.

Týdeník vycházel pod názvem Bang! do konce roku 1995. Poté se na několik měsíců odmlčel, a od května 1996 začal po složitých peripetiích vycházet pod názvem Big Bang! Týdenní periodicita mu vydržela několik let, s pauzami o prázdninách, kdy vycházela dvojčisla. Osud Big Bang!u se naplnil v roce 2002. Na jehož konci Špulák odešel do Rock&Popu, z nějž byla vyhnána lindaurovská redakce.

Popmuseum vlastní všechna čísla časopisu, jejich digitalizace je ovšem běh na dlouhou trať. Zatím nabízíme pouze rejstříky ročníků, kdy vycházel pod název Big Bang!

BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!BANG A BIG BENG!

Big Bang rejstřík 1996 (5,5 MB)
Big Bang rejstřík 1997 (3,2 MB)
Big Bang rejstřík 1998 (1,6 MB)
Big Bang rejstřík 1999 (1,8 MB)
Big Bang rejstřík 2000 (2,2 MB)
Big Bang rejstřík 2001 (2,2 MB)