- Hudební časopisy - Knihovna Popmusea

Knihovna Popmusea

Hudební časopisy

Rock revue „Bulletin pro rockové hudebníky a posluchače“ vydával Ústav pro kulturně výchovnou činnost (viz též Profily Rockfestu). O prvním čísle se hovořilo už v roce 1988, nakonec vyšel na jaře roku následujícího. Fungoval krátce a zanikl v porevolučních zmatcích kolem transformace ÚKVČ na Informační a poradenské středisko pro místní kulturu (IPOS). Celkem vyšla čtyři čísla.

V roce 1990 Rock revue, která od začátku zápasila s dlouhými prostoji mezi jednotlivými čísly, vydávala i svou pohotovější verzi s názvem Rock revue Telegraph. Toho vyšlo cca třicet čísel, dnes jen obtížně sehnatelných.

Vedoucí redaktorkou byla Anna Tomčíková, odborným redaktorem Richard Houška, manažer skupiny Turbo a několika dalších (např. Motorband). V redakci začínalo několik výrazných postav české hudební publicistiky (Ondřej Bezr, Ilja Kučera ml.) V redakční radě zasedali např. Petr Janda, Michal Prokop či Karel Šůcha.

V knihovně Popmusea jsou k dispozici dvě čísla ze čtyř vydaných. Časopisem Rock revue telegraph bohužel až na jedno číslo nevlastníme.

Rock revue 1/89Rock revue 3/90Rock revue 4/90

Rock revue 1 (10,4 MB)
Rock revue 4 (11,7 MB)
Rock revue telegraph 1 (1,9 MB)