- Fotogalerie Popmusea

Fotogalerie Popmusea

Fotoarchiv Popmusea začal vznikat už před vznikem instituce při práci na seriálu Bigbít. Základem byly soukromé sbírky některých členů a první akvizice rodícího se muzea.

Důležitým prvkem bylo převzetí zbytků archivu čsp. Melodie a Rock&Pop. Postupem času muzeum získalo i zlomek fotoarchivu časopisu Bang! Zároveň byl fond rozšiřován o další akvizice z pozůstalostí a darů.

Fotoarchiv je v posledních letech digitalizován, v této době je zpracováno cca 260 složek jednotlivých interpretů nebo souborů, plus některé složky tématické. V této galerii budou postupně přibývat ukázky z jednotlivých složek, plus fotografie z některých pozůstalosti.

Pokud je nám znám autor fotografie, uvádíme jej, pokud ne, uvádíme kredit „archiv Popmusea“.

Důležité upozornění pro zájemce, kteří by měli zájem o některou z fotografií (často ve stylu „hele, nemáte tam něco o XY? Jo, a nemohli byste nám ji poslat? A hele, šlo by to ještě dneska? Ono to spěchá. Dík!“) POPMUSEUM NEMÁ NA NAPROSTOU VĚTŠINU FOTOGRAFIÍ AUTORSKÁ PRÁVA!

Tyto věci je třeba dořešit si individuálně s autory fotografií nebo s osobami, které na fotografie práva mají. Pokud budeme vědět, kontakty ochotně dodáme.

Více v sekci Impressum.